Tipy na výlety

Landštejn (4 km) sloužil svého času coby strážce někdejší zemské hranice Čech a Moravy a dodnes je jeho krásná kamenná věž neodmyslitelnou dominantou okolních lesů. Právě výhled z jejího vrcholku nabízí jedinečné výhledy na lesnatou plochu České Kanady a v letním slunci se lesknoucí zrcadlovitou plochu stejnojmené přehrady, pod jejíž hladinou se vine část někdejší zemské hranice.

Slavonice (6 km) jsou krásné renesanční městečko, ležící pouhý kilometru od rakouské hranice a pro svou krásnou architekturu a jedinečného genia loci jsou oblíbeným výletním místě v blízkém okolí. Dobrodružná povaha ráda využije možnost projít si místní podzemí a milovníci přírody ocení výhled z městské věže do okolních lesů. V neposlední řadě stojí za zmínku kostel Svatého Ducha na kopečku nad městem.

Český Rudolec (6 km) je malebná vesnička na okraji České Kanady a právě zde se nalézá slavný zámek zvaný "Malá Hluboká", který je v současné době v dosti dezolátním stavu :-( Blýská se však na lepší časy a již v tomto roce (2009) by měli být zahájeny jeho opravy. Za zmínku stojí jistě i zdejší kostel svatého Jana Křtitele a unikátní celodřevěná vodní pila v nedalekém Penikově.

Úzkokolejka (13 km) vedoucí z Nové Bystřice do Jinřichova Hradce je vyhledávánou atrakcí České Kanady. Její neopakovatelné kouzlo spočívá především v kráse krajiny, kterou se vine. V letních měsících bývá "do akce" puštěna i parní lokomotiva, která dodává cestě to správně kouzlo!